Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mary-Kate : módní ikona

26. 11. 2006

Mary-Kate : módní ikona

Mary-Kate olsenMinulý podzim nedlouho poté, co se MK zapsala jako nováček na New York University , byla viděna v měkkém klobouku, obrovských slunečních brýlích, volné pytlové sukni a pletené vestě.

Když se blížila zima a nakonec přišlo i jaro, Mary-Kate dováděla svůj ztroskotanecký styl (nebo-li styl a lá popelnice, jak to nazval jeden módní magazín) do extrémů, a tento vývoj mapovaly všechny luxusní módní magazíny. Její vzhled se stával ztřeštěnějším a ztřeštěnějším až její oblečení bylo jako houmlesácká maškaráda. Mary-Kate ale svůj ztroskotanecký styl ale vždy zdůrazňuje luxusními doplňky jako jsou kašmírové šály a kabelky Balenciaga, a samozřejmě s sebou vždy má svůj typický znak - kafe od Starbucks.

Přestože MK vévodila předním místům seznamů nejhůře oblečených celebrit, MK a Ash se začaly stávat módními ikonami a začaly být chápány jako propagátorky nového módního stylu.

"Myslím si, že Olsenky se opravdu stanou módními ikonami pro právě dospívající generaci," řekla módní stylistka Karen Berenson, která pracuje v New Yorku a Los Angeles. "Mary-Kate ukazuje, že hubené dívky vypadají ve volném a pytlovitém oblečení naprosto cool," dodává.

Dospívající dívky a mladé ženy se samozřejmě často inspirují u celebrit. A styl Olsenek je naprosto překvapující, protože se radikálně liší od stylu nynějších celebrit - okázalého stylu Christiny Aguilery, Jessici Simpson a dědičky Paris Hilton, který se snaží ukázat co nejvíce nahé kůže.

"Ještě před dvěma měsíci si stylové mladé ženy kupovaly věci od Gucci nebo Prady," říká stylistka Berenson. Dnes jsou tyto ženy viděny s kabelkami Balenciaga, oči mají zakryté enormně velkými slunečními brýlemi, nosí vrstvené oblečení a volné sukně pod kolena.

Tento nový styl už také dostal jméno : Bobo styl. "Však víte, 'bohémská buržoazie'," vysvětluje Berenson. Název 'Bobo' je vypůjčen z titulu pět let staré sociologické studie Davida Brookse. Ten v ní popisoval druh zazobaných zákazníků, kteří nemají rádi materialismus, ale něčím luxusním zase nepohrdnou.

Lauren Stover, autor knihy " Bohemian Manifesto : A Field Guide to Living to the Edge" , zaznamenal tento trend také v bohatých rodinách z Beverly Hills, kdy mladé ženy začaly nosit háčkované šálky babiček, vytahané a potrhané kašmírové svetry, obrovské sluneční brýle a ošoupané kovbojské boty.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář